Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Емили Ратајковски раскажа за третманот на жените во светот на глумата во интервју за Лос Анџелес Тајмс

Шоубиз

Емили Ратајковски раскажа за третманот на жените во светот на глумата во интервју за Лос Анџелес Тајмс

Светски познатиот модел Емили Ратајковски ја напушти актерската сцена откако се чувствувала дека е третирана како „парче месо“ во индустријата на глумата.

Во интервју за Лос Анџелес Тајмс, таа истакнала дека повеќе не е заинтересирана да игра по правилата на клубови за момчиња и одлучила да се фокусира на својата кариера како модел.

„Не се чувствував како да ме доживуваат така, туку како парче месо за кое луѓето судат прашувајќи „има ли нешто друго освен градите?“, раскажала Ратајковски.

Таа одлучила да го отпушти својот актерски агент, комерцијален претставник и менаџер на почетокот на 2020 година. „Можам сама да одговарам на телефонските повици. Јас ќе носам мои одлуки. „Никој од вас не се грижи за моите интереси и сите мразите жени“, додала таа.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Шоубиз

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.