fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Ријана се испроба и како моден креатор

Сцена

Ријана се испроба и како моден креатор

Познатата пејачка Ријана на тековната Недела на модата во Њујорк се појави и во улога на коден креатор.

Имено, на собирот на модата во Њујорк Ријана ја промовираше својата колкеција „Фенти Пума“, за која инспирацијата ја црпела од јапонската традиција и култура. Моделите на Ријана се исклучително во црно-бели тонови.

Во пресрет на ревијата, организрана во мрачна атмосфера со многу чад и огледата, Ријана изјави дека „ужива во креирањето и во изразувањето на несекојдневните идеи што и паѓаат на памет“.

– Најдоброто во се е да имате можност да се изразите, истакна Ријана, додавајќи дека модата е нешто „што природно се искажува“.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.