fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

„БОРИС ТРАЈКОВСКИ“ ЕЧЕШЕ: „Македонско девојче“ во изведба на Жељко Самарџиќ и Наум Петрески

ФОТО: ПОПУЛАРНО.МК / ТВ ПАКЕТ

МК Сцена

„БОРИС ТРАЈКОВСКИ“ ЕЧЕШЕ: „Македонско девојче“ во изведба на Жељко Самарџиќ и Наум Петрески

Вчеравечер, во предвечерието на празникот на виното и љубовта, во преполната сала „Борис Трајковски“ се одржа голем концерт на миленикот на женската публика Жељко Самарџик.

Неверојатно, но бројката на посетители ги збуни и организаторите на концертот, затоа што се бараше место повеќе за стоење во преполната сала.

„Љубавник“, „Грлица“, „Зауставите јануар“ и уште многу други беа дел од репертоарот на пејачот кој успеа да направи одлична забава.

1 2 3 4
<
>
Фото: Популарно.мк / ТВ Пакет

На бината со Жељко се појави и нашиот Наум Петрески кој во дует ги испеаа „Море сокол пие“ и „Македонско девојче“, а во кратката пауза Наум го испеа и големиот хит „Оди ѕвездо“.

Во продолжение слушнете ја „Македонско девојче“ во изведба на Жељко и Наум:

 

(забрането користење на видеото и фотографиите без дозвола од редакцијата)

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.