fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Рита Ора со дополнително обезбедување на доделување на Оскарите

Маркетинг

Сцена

Рита Ора со дополнително обезбедување на доделување на Оскарите

Пејачката Рита Ора вечерва ќе настапува на доделување на Оскарите, а нејзиното обезбедување ќе биде засилено.

Ора ќе добие уште неколку членови од обезбедувањето поради скапиот накит што ќе го носи. Таа ќе смени два фустани, а во живо ќе ја изведе песната „Grateful“, која е номинирана за Оскар и е насловна нумера на филмот „Beyond the lights“.

– Сакам да изгледам што е можно поубаво. Во првиот фустан ќе бидам оргинална, а во вториот секси. Среќна сум што имам неверојатна екипа и фустани од неверојатни дизајнери – Вера Ванг и Макрез, истакнна Ора.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.