Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Сара Мејс и Дамјан Пејчиноски денес ја објавија „Лажев“ (ВИДЕО)

МК Сцена

Сара Мејс и Дамјан Пејчиноски денес ја објавија „Лажев“ (ВИДЕО)

Музиката на „Лажев“ е на Сара Мејс и Дамјан Пејчиноски, текстот е на Сара, а аранжманот на Бојан Трајковски.

Новиот видео запис го направија Ѓорги Вацев и Пеце Здравковски, а за светлото се погрижија Нино Митевски и Љубиша Срделиќ. Спотот беше снимен во Македонска опера и балет.

За шминката беа задолжени модното студио ФРАН, а за фризурата Hair House.

Овие два исклучителни македонски музичари отсекогаш се водени од љубовта која ја имаат кон музиката и нивните изведби неретко допираат до сетилата на слушателите. „Лажев“ е нешто што се роди од чувства кои директно ја поттикнаа артистичката релација на Сара и Дамјан откривајќи нешто посензитивно од вообичаено.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.