Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Алек Болдвин и неговата сопруга исчезнаа од Твитер по неговото прво интервју за пукањето на сетот

Шоубиз

Алек Болдвин и неговата сопруга исчезнаа од Твитер по неговото прво интервју за пукањето на сетот

Алек Болдвин и неговата сопруга исчезнаа од Твитер по неговото прво интервју за пукањето на сетот

Алек Болдвин (63) и неговата сопруга Хиларија Болдвин (37) ги избришаа своите профили на Твитер само неколку дена откако Алек го даде своето прво интервју за фаталното пукање на сетот на „Rust“. Во него, Алек ги негираше наводите дека е одговорен за смртта на кинематографката Халина Хачинс.

Корисниците на Твитер во неделата вечерта забележале дека неговиот Твитер профил го нема. @alecbalwin е името на профилот на кој актерот ја даде својата прва официјална изјава по инцидентот на снимањето. Профилот на неговата сопруга бил избришан во понеделникот наутро, како и профилот на нивната фондација Хиларија и Алек Болдвин, пишува Variety.

Нивните профили на Инстаграм се активни, а досега ниту Алек ниту Хиларија не дадоа официјална изјава зошто ги избришале профилите на Твитер.

– Некој ставил вистински куршум во пиштолот, куршум што не требало да биде на сетот. Некој е одговорен за тоа што се случи. Не можам да кажам кој е, но знам дека не сум јас – изјави актерот Алек Болдвин гостувајќи на телевизијата ABC.

Тој додаде дека е подготвен да направи се што е потребно за убиствата на сетот никогаш да не се повторат. Тој рече дека не се чувствува виновен за тоа што се случило.

– Не. Не. Можеби ќе се убијам ако се чувствувам одговорен и не го кажувам тоа така лесно. Продолжувам да сонувам за тоа сега. Секојдневно поминувам низ него и повторно го преживувам, па на крајот на денот паѓам. Емотивно колабирам – рекол Алек.

Повеќе од Шоубиз

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.