Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

БИЛИ АЈЛИШ: „Ми се слошува од старите мажи“

Шоубиз

БИЛИ АЈЛИШ: „Ми се слошува од старите мажи“

БИЛИ АЈЛИШ: „Ми се слошува од старите мажи“

Популарната американска пејачка Били Ајлиш за време на настапот на фестивалот Остин Сити Лимитс во Тексас, испратила порака за тамошниот актуелен закон за абортус, со цел поддршка на правата на жените.

Имено, во сојузната американска држава Тексас абортусот е забранет со закон, доколку фетусот има срцева активност што се дознава по шест недели, пред повеќето жени да дознаат дека се бремени.

– „Ми се лоши од старите мажи. Замолчете , по ѓаволите за нашите тела!“ – изјави Ајлиш.

Таа дури сакала да го откаже својот настап поради неодамна донесениот закон.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Шоубиз

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.