Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Даниел Крег ја доби својата ѕвезда на Холивудската патека на славните

Шоубиз

Даниел Крег ја доби својата ѕвезда на Холивудската патека на славните

Даниел Крег ја доби својата ѕвезда на Холивудската патека на славните

Популарниот актер Даниел Крег доби своја ѕвезда на Холивудската патека на славните.

Неговата ѕвезда на вечерната церемонија ја претставија продуцентите на Бонд, Мајкл Џ. Вилсон и Барбара Броколи, како и колегата од „No Time To Die“ – Рами Малек.

Неговата ѕвезда на Булеварот на Славните се придружува на оние на неговите Бонд претходници Пирс Броснан, Дејвид Највен и Бери Нилсон.

-Никогаш не помислував дека ќе се слушнам како го зборувам ова, но апсолутна чест ми е да газат по мене во Холивуд. Тоа што на овој плочник сум опкружен со такви легенди ме прави многу, многу среќен – изјавил актерот на церемонијата.

Даниел Крег ја доби својата ѕвезда само една седмица по премиерата на последниот 25-ти Џејмс Бонд филм „No Time To Die“, петти и последен по ред за актерот.

Повеќе од Шоубиз

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.