Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Бритни Спирс официјално постигна договор за развод со Сем Асгари

Шоубиз

Бритни Спирс официјално постигна договор за развод со Сем Асгари

Бритни Спирс постигна спогодба за финализирање на разводот од сопругот Сем Асгари, според судските документи до кои дојдоа американските медиуми.

Помалку од една година откако парот објави дека ќе стави крај на нивниот 14-месечен брак, адвокатите и на Спирс и на Асгари вчера поднеле документи во судот во Лос Анџелес за да го прекинат процесот. Поднесоците велат дека „неспорниот“ развод е обврзан со „писмен договор за нивниот имот“.

Дополнително, во судските документи стои дека има дополнителни средства кои ќе бидат поделени според нивниот предбрачен договор. На медиумите им беше кажано дека разводот бил спогодбено договорен, главно поради предбрачниот договор.

Асгари поднесе барање за развод од Спирс во август, наведувајќи ги како причина „непомирливите разлики“. Двојката започна да се забавува откако се запознаа на снимањето на нејзиниот спот за песната „Slumber Party“ во 2016 година, пред да се свршат во септември 2021 година. Наскоро тие се венчаа на свадбена церемонија во Лос Анџелес во јуни 2022 година, на која имаше инцидент со упад на имотот од човек со кој Спирс кратко била во брак во 2004 година.

Повеќе од Шоубиз

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.