Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Ким Кардашијан сака да излезе од бракот со Канје Вест и покрај неговите јавни молби за прошка

Шоубиз

Ким Кардашијан сака да излезе од бракот со Канје Вест и покрај неговите јавни молби за прошка

Ким Кардашијан сака да излезе од бракот со Канје Вест и покрај неговите јавни молби за прошка

Ким Кардашијан Вест сака конечно да го заврши бракот со Канје Вест.

Во новите судски документи до кои дојде TMZ, ријалити ѕвездата вели дека нивниот брак не може да се спаси и покрај неговите грандиозни обиди за простување и да ја придобие назад.

-Ниту еден напор за советување или помирување нема да има никаква вредност во овој момент. Постоеја и продолжуваат да постојат непомирливи разлики помеѓу Канје и мене, што предизвика нашиот брак неповратно да се распадне – се вели во судските документи.

Ким поднесе барање да биде легално слободна и нејзиното моминско презиме да биде вратено во документите регистрирани во петокот, и трпеливо чека судијата да ги потпише документите за да ја назначи како немажена жена.

Ѕвездата на „Keeping Up with the Kardashians“ додаде: „Се обидувам да го решам нашиот распад со Канје откако поднесов барање за развод во февруари 2021 година.“

-Неколку пати побарав Канје да се согласи да се раздели и да го прекине нашиот брачен статус. Тој не одговори на моето барање. Канје и јас заслужуваме можност да градиме нови животи. Затоа, барам да се исполни моето барање за раздвојување и раскинување на нашиот брачен статус – порачала Ким.

Можеби најинтересното нешто што треба да се забележи во неодамнешното поднесување е дека Ким сака да и се врати моминското презиме, што значи да се тргне Вест како нејзино презиме и покрај тоа што нејзините бизниси, како KKW Beauty и KKW парфемот, ги користат нејзините брачни иницијали.

Со законскиот потег се бара од судијата да ги одвои прашањата за старателството над децата, имотот и финансиските импликации од вистинскиот брачен статус.

Неколку часа пред нејзиното поднесување, Ким присуствуваше на многу очекуваниот добротворен концерт на 44-годишниот Канје и Дрејк за движењето „Free Larry Hoover“ во Меморијалниот Колосеум во Лос Анџелес.

Таа беше во публиката кога Је го изведуваше неговиот хит Runaway со специјален стих насочен кон неа. Тој пееше: „Ми треба да дојдеш веднаш кај мене. Поконкретно, Кимберли.“

Повеќе од Шоубиз

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.