Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Ријана и Лејди Гага имаа неверојатни перформанси на Оскарите (ВИДЕО)

Шоубиз

Ријана и Лејди Гага имаа неверојатни перформанси на Оскарите (ВИДЕО)

95-тото доделување на Оскарите беше преполно со моќни изведби на некои од најголемите светски суперѕвезди, вклучувајќи ја и Ријана, која се качи на сцената за да ја отпее „Lift Me Up“ од „Black Panther: Wakanda Forever“. Во меѓувреме, Лејди Гага ги изненади фановите со изведбата во последен момент на „Hold My Hand“ од „Top Gun: Maverick“.

Пејачката Ријана (35) се пресоблече неколку пати за време на 95-тото доделување на Оскарите што се одржа во Лос Анџелес. Таа првпат беше фотографирана кога влегуваше во театарот Долби во Лос Анџелес облечена во маица, патики, капа, очила за сонце и огромни златни обетки.

Набргу потоа се пресоблече во црн кожен фустан на брендот „Алаја“ и гордо го покажа својот труднички стомак.

Ријана имаше специјален гостин со неа за време на нејзиниот настап на Оскарите 2023 година.

Бремената пејачка (35) го изведе својот номиниран хит „Lift Me Up“ од „Black Panther: Wakanda Forever“ за време на шоуто во неделата, покажувајќи го нејзиниот стомак со второто бебе.

Пејачката и актерка Лејди Гага (36) ја отпеа песната „Hold My Hand“ посветена на режисерот Тони Скот, кој почина пред 11 години.

Лејди Гага на доделувањето на Оскарите во Лос Анџелес се појави во долг црн проѕирен фустан.

Недолго потоа таа ја шокираше публиката бидејќи пееше во малку необично и лежерно издание. Таа настапи пред публиката и ја изведе песната „Hold My Hand“, без шминка и во црна широка маица и црни фармерки, каква што досега не е видена на Оскарите.

Гага, која беше номинирана за најдобра оригинална песна за „Hold My Hand“ од „Top Gun: Maverick“, се шпекулираше дека ќе отсуствува од 95-тото доделување на Оскарите поради снимањето на продолжението на „Joker: Folie à Deux“. Меѓутоа, таа во последен момент се предомислила и дошла на церемонијата.

Повеќе од Шоубиз

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.