Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Ријана се враќа на музиката со песна за филмот „Black Panther: Wakanda Forever“

Шоубиз

Ријана се враќа на музиката со песна за филмот „Black Panther: Wakanda Forever“

Официјално е: Ријана го прави своето долгоочекувано враќање во музичките води со „Lift Me Up“, главниот сингл на продолжението на блокбастерот на Марвел „Black Panther: Wakanda Forever“.

Песната, во чест на животот и наследството на Чедвик Босеман, ја напишаа Темс, Лудвиг Горансон, Ријана и режисерот Рајан Куглер. „Lift Me Up“ ќе биде објавена во петок, 28 октомври пред филмот, чија премиера во кината е на 11 ноември. Ријана објави кратко видео на социјалните мрежи каде ја промовира новата песна.

„Откако разговарав со Рајан и ја слушнав неговата режија за филмот и песната, сакав да напишам нешто што прикажува топла прегратка од сите луѓе што ги изгубив во мојот живот. Се обидов да замислам какво е чувството кога би можел да им пеам сега и да изразам колку ми недостигаат“, вели Темс во изјавата. „Ријана беше инспирација за мене, па да ја слушнам како ја пренесува оваа песна е голема чест“.

Една од најпопуларните пејачки нема издадено албум веќе 6 години, последен беше албумот „Anti“ од 2016 година. Оттогаш, новопечената мајка го прошири својот репертоар како успешна бизнисменка и стана милијардерка благодарение на нејзиниот козметички бренд Fenty Beauty и линијата за долна облека Savage x Fenty.

Нејзината долга пауза од настапи во живо треба да заврши на 12 февруари, кога ќе има свој настап на полувремето на Супер Боул во 2023 година.

Повеќе од Шоубиз

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.