Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Ријана стана милијардерка и најбогата пејачка во светот

Шоубиз

Ријана стана милијардерка и најбогата пејачка во светот

Ријана стана милијардерка и најбогата пејачка во светот

Според официјалните податоци на „Форбс“ Ријана стана милијардерка и нејзиното богатство се проценува на 1,7 милијарди долари.

Според податоците на „Форбс“ Ријана во моментов е најбогатата пејачка во светот, а кога станува збор за жените во забавната индустрија, само Опра е побогата од неа.

Прифатете ги statistics, marketing колачињата за да можете да ја видите содржината.

Таа поголемиот дел од своето богатство го заработила прелу нејзините модни брендови Fenty Beauty и  Savage x Fenty, додека другите пари се од нејзината пејачка кариера и актерските ангажмани.

 

Повеќе од Шоубиз

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.