Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Списанието „GQ“ ја прогласи Ким Кардашијан за „Маж на годината“

Шоубиз

Списанието „GQ“ ја прогласи Ким Кардашијан за „Маж на годината“

Ким Кардашијан се наоѓа на насловната страница на магазинот „GQ“. Во опсежното интервју за магазинот, ријалити ѕвездата отворено зборува за нејзиниот развод со Канје Вест, особено истакнувајќи како гледањето на разводот на нејзините родители влијаело на тоа како таа се приближувала кон својот.

Ким Кардашијан има листа на титули во животот, од претприемач и старлета на социјалните мрежи до мајка, сестра и … маж.

Ким е прогласена за еден од мажите на годината на „GQ“ – поконкретно,  тајкун на годината. Други почестени оваа година се Џејкоб Елорди, Тревис Скот, Дамар Хамлин и многу повеќе.

Кардашијан е облечена во мешавина од машка деловна облека и нејзиниот типичен изглед на висока мода за фотосесијата и придружното интервју, кое навлегува во личниот и професионалниот живот на ријалити ѕвездата. Придружена од нејзината мајка Крис Џенер и сестрите Кортни и Клое, таа особено зборуваше за тоа влијанието на нејзиниот покоен татко, адвокат и претприемач Роберт Кардашијан.

Од професионалната страна, ко-креаторката на SKIMS сподели како работната етика на нејзиниот татко ја инспирирала нејзината.

Импресивното резиме на 43-годишната старлета вклучува две линии за убавина, повеќе парфеми, енергетски пијалок, игра за мобилни телефони, приватен инвестициски фонд и нејзината модна компанија SKIMS вредна 4 милијарди долари, која неодамна се прошири на машка облека.

Тоа е причината поради која Кардашијан ја доби титулата GQ, бидејќи ново лансираната линија и партнерство како официјална долна облека на НБА го лансира брендот на сосема нова територија.

„Само сакав мажите да ја откријат причината за целиот хајп“, изјави таа за GQ.

Повеќе од Шоубиз

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.