Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Тејлор Свифт скрши прстен од 12.000 долари на VMA наградите (ВИДЕО)

Шоубиз

Тејлор Свифт скрши прстен од 12.000 долари на VMA наградите (ВИДЕО)

Поп-ѕвездата Тејлор Свифт си замина од MTV VMA наградите со девет статуи, но без скапоцен прстен. Пејачката толку многу се забавувала и танцувала на доделувањето што случајно го скршила прстенот што го носела на раката.

Станува збор за винтиџ прстен „Van Cleef Arpels“ од „Joseph Saidian & Sons“ чија цена е 12 илјади долари. Прстенот направен од оникс и дијамант содржи и 18-каратно жолто злато. Но, како што пренесе магазинот „People“, за време на церемонијата испаднал дијамантот од прстенот.

На интернет стана вирално видеото од моментот кога Тејлор сфаќа дека го скршила прстенот и тргнува во потрага по исчезнатиот дијамант. Додека му го покажувала својот скршен прстен на еден од вработените, пејачката направила многу загрижено лице.

На крајот на вечерта Тејлор сепак успеа да го пронајде дијамантот, на што аплаудураше публиката околу неа.

Свифт доминираше на овогодинешните MTV VMA награди, таа освои 9 одличја од 11 номинации, вклучувајќи ја и главната награда за видеоспот на годината, за најдобра песна, визуелни ефекти и најдобра поп-песна на годината.

Повеќе од Шоубиз

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.