Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Крис Браун номиниран за VMA, реакцијата на Селена Гомез стана хит (ВИДЕО)

Шоубиз

Крис Браун номиниран за VMA, реакцијата на Селена Гомез стана хит (ВИДЕО)

Видеото од реакцијата на Селена Гомез на номинацијата за MTV VMA на Крис Браун, стана вирално.

Браун беше номиниран во категоријата Најдобар R&B за неговиот хит со Chloe, „How Does It Feel“, но загуби од SZA со песната „Shirt“. Како што се читаа имињата на номинираните за R&B, камерите се упатија кон Гомез, која направи гримаса кога беше прочитано името на Браун.

Изразот на Гомез набрзо се промени кога беше откриено дека SZA e победник во категоријата со нејзината песна „Shirt“. Гомез беше снимена како ги крева двете раце во воздух и изговара „да“. Додека аплаудираше на победата беше видена како љубопитно гледа низ салата барајќи ја SZA и изговара „Каде е таа?“.

Бидејќи беше објавено дека SZA не e присутна за да ја прими наградата, Гомез беше видно разочарана.

Во меѓувреме, Chloe се соочи со тешки критики за нејзината соработка со Браун на песната номинирана за VMA. Во 2009 година, Браун се изјасни за виновен за напад на неговата поранешна девојка и суперѕвезда Ријана. Оттогаш, тој се соочи со уште неколку обвинувања за напад од поранешни девојки и познанички, кои тој ги негираше.

Селена беше номинирана за три награди на MTV VMA и се закити со една статуетка за песната „Calm Down“ со Рема. Гомез беше прекрасна во рачно изработен црвен фустан од Оскар де ла Рента.

 

Повеќе од Шоубиз

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.