Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Уапсено е момчето кое ја прогонуваше Ријана

Сцена

Уапсено е момчето кое ја прогонуваше Ријана

Момчето кое на социјалните мрежи се претставувало како Алекс Меркор и Ралф Александар, вчера е уапсен во Лос Анџелес, поради сомнение дека ја прогонувал популарната пејачка Ријана, пренесува „ТМЗ“. 

Откако полицијата го привела момчето кое ја следело Ријана, потврдено е дека зад заканувачките пораки и вознемирувачките фотографии, кои од април минатата година пристигнуваат на адресата на популарната пејачка, се крие ова момче.

По повеќемесечното вознемирување, момчето кое ја следело Ријана своевремено на социјалните мрежи напишал дека добил дозвола за оружје, а потоа објавил фотографија од пред нејзината вила со порака: Требаше да ја убијам Ријана пред пет минути, сега ќе ми беше многу полесно.

Меѓутоа, полицијата во Лос Анџелес дури сега успеала да влезе во трага на оној кој и се заканувал на Ријана, откако добиле налог за претрес на неговата куќа и неговиот компјутер. Со истрагата е утврдено дека момчето, освен пораки, на пејачката и испраќал и снимки на кои се гледа како се самозадоволува.

По апсењето, Алекс Меркор е префрлен во психијатриска болница, пишува „ТМЗ“.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.