fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

УШТЕ ЕДНА УБАВА ВЕСТ ВО ХОЛИВУД: Амал Клуни очекува близнаци

Сцена

УШТЕ ЕДНА УБАВА ВЕСТ ВО ХОЛИВУД: Амал Клуни очекува близнаци

Сопругата на Џорџ Клуни, познатата британска правничка и активистка за човекови права со либанско потекло, Амал, е бремена и очекува близанци, обзнани еден нивни семеен пријател, кој сакал да остане анонимен.

– Таа е бремена и носи близанци, изјави тој без да открива други подробности околу полот на бебињата или пак за датумот на породувањето.

Триесет и деветогодишната правничка и 55-годишниот холивудски заводник се венчаа во Венеција во 2014 година.

Меѓу клиентите на Амал се и поранешната украинска премиерка Јулија Тимошенко и основачот на Викиликс, Џулијан Асанж.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.