fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Вечерва во Лос Анџелес се доделуваат Златните глобуси

Настани

Вечерва во Лос Анџелес се доделуваат Златните глобуси

Во Лос Анџелес денеска ќе биде одржано 73-то доделување Златни глобуси, престижни филмски награди на холивудското Здружение на странски новинари.

Главен конкурент е лезбејската романса „Керол“ во која се зборува за стара омажена жена која се заљубува во млада продавачка. Филмот има најмногу – пет номинации, меѓу кои за најдобра драма, главна женска улога, за која може да се надеваат Кејт Бланшет и Руни Мара и за најдобар режисер – Тод Хејнс.

Покрај Керол, во игра во категоријата драма се и психолошкиот трилер Соба, драмата за педофилијата во Католичката црква – Spotlight и акцискиот трилер Побеснетиот Макс:Автопатот на бесот.

Во категоријата комедија/мјузикл фаворит е Облог на векот, кој има четири номинации.

Кога станува збор за телевизиски остварувања, најмногу номинации имаат сериите Фарго, Mr. Robot, Оutlander, Transparent, American crime и Wolf Hall. Домаќин ќе биде британскиот комичар Рики Жерве.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Настани

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.