Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Ѕвезди кои „побегнале“ од своите имиња

Сцена

Ѕвезди кои „побегнале“ од своите имиња

Голем број ѕвезди ги промениле своите имиња за полесно пробивање во светот на шоубизнисот.

Дознајте кои се дел од ѕвездите кои ги промениле имињата:

– Бруно Марс е роден како Питер Џин Хернандез.

– Џиџи Хадид е Елена Хадид.

– Кејти Пери е Кетрин Хадсон.

– Натали Портман е Нета-Ли Хершлаг.

– Оливија Вајлд е родена како Оливија Кокберн.

– Риз Витерспун е родена како Лаура Џин Риз Витерспун.

– Деми Мур како дете ја знаеле под името Деми Џин Гајнс.

– Хоакин Финикс е Хоакин Рафаел Бото.

– Кит Харингтон се вика Кристофер Кејтсби Харингтон.

– Џулијана Мур е Џули Ен Смит.

– Ема Стоун е скратено од Емили Џин Стоун.

– Џејми Фокс  е Ерик Марлон Бишоп.

– Келвин Харис е Адам Ричард Вајлс.

– Бред Пит порано се викал Вилијам Бредли Пит.

– Лорди избега од името Ела Марија Лани Јелич-О’Конор.

– Вистинското име на Ријана е Робин Ријана Фенти.

– Леди Гага е Стефани Џоен Анџелина Џерманота.

– Мајли Сајрус „побегна“ од името Дестини Хоуп Сајрус.

– Ники Минаж порано била Оника Тања Мараж.

– Џон Леџенд е Џон Роџер Стивенс.

– Винона Рајдер е Винона Лаура Хоровиц.

– Мила Кунис името го скратила од Милена Марковна Кунис.

– Алиша Киз била Алиша Огело Феј.

– Тина Феј е Елизабет Стаматина Феј.

– Дрејк го скрати името од Обри Дрејк Греј.

– Менди Мур се вика Аманда Ли Мур.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.