Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ВИДЕО: Џорџ Клуни донираше 1.000 долари за храна за бездомниците во Единбург

Сцена

ВИДЕО: Џорџ Клуни донираше 1.000 долари за храна за бездомниците во Единбург

Американскиот актер Џорџ Клуни вчера претстојуваше во Единбург на покана на сопственикот на кфулето „Соушал Бајт“, каде гостите оставаат пари за храна и кафе за бездомниците, објавија британските медиуми.

Клуни во кафулето се задржал петнаесет минути, ги поздравил околу 200-те свои обожуватели кои го чекаа пред локалот, се фотографираше ма неколу селфија и на сопственикот Џош Литлџон му оставил 1.000 долари за оброк и кафе за бездомниците.

– Вработените беа многу возбудени поради посетата на Клуни. Тој е еден од најпознатите луѓе во светот и се радуваме што му го претставивме концептот на нашата хуманитарна работа, изјави Литлџон.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.