fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ЗАБЛЕСКА КАКО ДИЈАМАНТ: Ријана го имаше победничкиот „аутфит“ на „Коачела“ (ФОТО)

Маркетинг

Сцена

ЗАБЛЕСКА КАКО ДИЈАМАНТ: Ријана го имаше победничкиот „аутфит“ на „Коачела“ (ФОТО)

Заблескај силно, како дијамант…

„Коачела“ е еден од оние фестивали кои привлекуваат илјадници посетители, а меѓу нив и голем број славни ѕвезди, на едно место.

Оваа година фестивалот не го пропушти ни Рири (скратено од нашата омилена пејачка Ријана), која дефинитивно уживаше овој викенд. Меѓутоа, посетителите единствено го забележаа нејзиниот невообичаен аутфит.

Пејачката од Барбадос се одлучи за специјална комбинација на брендот Гучи, дизајнирана од Алесандро Мишел.

Комбинезонот кој го носеше под кратките панталони и маица едноставно светкал на силното американско сонце, бидејќи бил направен со илјадници мали дијаманти, а целата комбинација го добила финалниот финиш со фантомката која Ријана ја носела на лицето.

Совршен избор за фестивалско лудување, а ние имаме и соодветна песна за тоа :)

 

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.