Популарно.мк

ФОТОГАЛЕРИЈА: Работнички со активен резултат ќе патува во Казањ

Спорт

Насловна фотографија: Драган Тануровски / Популарно.мк

Екипата на Работнички од Скопје вечерва во рамки на плејофот за Лига Европа одигра нерешено со рускиот Рубин Казањ 1:1 (полувреме 0:0).

Македонскиот тим одигра храбро во текот на целиот меч и беше рамноправен противник иако од 54. Минута играше без исклучениот Милован Петровиќ. Гостите ја искористија предноста од играч повеќе и во 69. Минута поведоа со 1:0 со голот на Карадениз.

Работнички иако со човек помалку на теренот, продолжи да игра квалитетно и наградата стигна во 85. кога Кире Ристевски постигна гол за конечни 1:1.