fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

НАГРАДА ЗА МЛАДИТЕ ФУДБАЛЕРИ: Најмалку 200 илјади евра за пласманот на Европското првенство

Спорт

НАГРАДА ЗА МЛАДИТЕ ФУДБАЛЕРИ: Најмалку 200 илјади евра за пласманот на Европското првенство

Македонската фудбалска репрезентација до 21 година за пласманот на Европското првенство ќе добие награда од Фудбалската федерација на Македонија во висина од 200 илјади евра, но според неофицијалните информации сумата може да биде двојно зголемена и да достигне 400 илјади евра.

Младите македонски фудбалери вчеравечер ја победија Шкотска и приредија огромна радост за дваесетте илјади навивачи на „Филип Втори“ и за целата македонска јавноста.

Македонија заврши на првото место во групата 3 пред репрезентациите на Франција, Исланд, Украина, Шкотска и Северна Ирска.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Спорт

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.