Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ПОДДРШКА ЗА РАКОМЕТАРИТЕ: „Арена Загреб“ како „Борис Трајковски“ (ФОТО)

Ракомет

ПОДДРШКА ЗА РАКОМЕТАРИТЕ: „Арена Загреб“ како „Борис Трајковски“ (ФОТО)

Во пресрет на вечерашниот дуел со Црна Гора (почеток 20:30 часот) од Европското ракометно првенство во Хрватска македонските навивачи се наоѓаат во нивната фан зона „Роко Клуб“ во Загреб во близина на месноста Јарун. Воедно сите се во очекување на нова победа.

Атмосферата е на високо ниво, а според најавите и по натпреварот со Црна Гора се очекува нов собир на македонските фанови во Загреб на истото место. Бројката навивачи на првиот дуел со Словенија на трибините во „Арена Загреб“ беше околу 4.000, а иста поддршка македонските ракометари ќе имаат и на вечерашниот дуел.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Ракомет

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.