fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

СКОПЈЕ ПРЕПОЛНО: Љубителите на фудбалот во исчекување на Суперкупот (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Маркетинг

Спорт

СКОПЈЕ ПРЕПОЛНО: Љубителите на фудбалот во исчекување на Суперкупот (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Скопје е преполно со љубители на фудбалот од цел свет во исчекување на вечерашниот натпревар од УЕФА Супер купот, каде што вечерва ќе се сретнат двата најтрофејни клубови во Европа, Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед.

Големиот број посетители на неутралната фан зона, лоцирана на плоштадот „Македонија“, можеа да се забавуваат во богата музичка програма, големиот број на спортски натпреварувања и активности, а денеска присутните ги поздрави и градоначалникот на Град Скопје, Коце Трајановски.

– Градот Скопје во изминатите 2,5 години во соработка со УЕФА и ФФМ, се вложи несебично со службите и ресурсите со кои располага за да може да го долови духот на утрешниот натпревар. Организацијата на овој настан е голема одговорност и чест и сметам дека ние како главен град направивме се за да се подготвиме за големиот број луѓе и туристи кои пристигнаа во Скопје. Го повикувам скопјани и денеска да ја посетат оваа фан зона, каде што ќе можат да уживаат во одличната музика, многубројните спортски игри, да ја искористат можноста да се фотографираат со 3-те трофеи на УЕФА и секако фудбалот. Ви пожелувам одлична фудбалска вечер, одлична забава и одличен натпревар – кажа градоначалникот Трајановски.

Градоначалникот Трајановски ги посети и неколкуте локали во централното градско подрачје кои се во боите на двата клуба, а ја посети и фан зона на навивачите на Манчестер Јунајтед, која е лоцирана по должината на улицата Македонија.

Скопје вечер е домаќин на голем фудбалски спектакл. Се среќаваат Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед. Имаме чест и задоволство да ги видиме светски познатите фудбалски имиња. Нека победи фудбалот, нека победи подобриот.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Спорт

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.