fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ПОЛУВРЕМЕ: Реал Мадрид со водство 1:0 против Манчестер Јунајтед (ЕКСКЛУЗИВНА ФОТОГАЛЕРИЈА)

Маркетинг

Спорт

ПОЛУВРЕМЕ: Реал Мадрид со водство 1:0 против Манчестер Јунајтед (ЕКСКЛУЗИВНА ФОТОГАЛЕРИЈА)

Го заокруживме првото полувреме од играта на Филип Втори.

Реал Мадрид заслужено во водство, со голот на Касемиро во 21-та минута од натпреварот, кој беше доста контраверзен со можен офсајд.

Натпреварот е доста мирен, без многу шанси. Една чиста шанса на Манчестер, каде, Лукаку беше во недозволена позиција која требаше да ја пропушти топката да продолже Ерера.

Во продолжение погледнете дел од ексклузивната фотогалерија:

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Спорт

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.