Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

17-годишниот Ѓорги го фати светиот крст во Скопје

ФОТО: ТВ 24

Актуелно

17-годишниот Ѓорги го фати светиот крст во Скопје

Денес, во традиционалната манифестација за Богојавление во главниот град, седумнаесетгодишниот Ѓорги Николовски беше најбрз во фаќањето на светиот крст. Ова, како што кажа, е негово прво учество на оваа манифестација.

По завршувањето на настанот, архиепископот на Македонската православна црква – Охридска архиепископија, г.г. Стефан, го даруваше Ѓорги со специјален подарок, а исто така го пофали за неговата среќа и вербата во верата. Градоначалничката на Скопје и други поддржувачи на настанот освен подароци, му посакаа успех и благослов во годината која следува.

На манифестацијата и претходеше литија во црквата „Рожденство на Пресвета Богородица“, каде што верниците продолжија со молитви и обреди во духот на овој голем христијански празник.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.