Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Ѓоковиќ ја прослави титулата на журка во Белград

Актуелно

Ѓоковиќ ја прослави титулата на журка во Белград

Ѓоковиќ ја прослави титулата на журка во Белград

Најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ вчера пристигна во Србија и заедно со своето семејство ја прослави титулата на Ролан Гарос.

Големата прослава, веќе традиционално, ја организира неговиот татко Срѓан во ресторанот „Новак“.

Новак се појавил на журката расположен и со мал трофеј кој е реплика од вистинскиот кој го добива победникот на Ролан Гарос.

На прославата ечела и српската химна, додека небото над Белград било осветлено од огномет во негова чест.

Српскиот тенисер со победата над Стефанос Циципас ја освои својата 19-та грен слем титулата во кариерата, со што се приближи на чекор до рекордот кој го држат неговите најголеми ривали Надал и Федерер, кои имаат по 20 титули.

 

Повеќе од Актуелно

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.