Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Ериксен објави фотографија од болничкиот кревет

Актуелно

Ериксен објави фотографија од болничкиот кревет

Ериксен објави фотографија од болничкиот кревет

Оваа фотографија ќе ви го поправи денот.

Репрезентативецот на Данска Кристијан Ериксен се огласи од болница, откако целата планета остана во неверување кога на мечот од првото коло против Финска тој падна на теренот.

Сите се надеваа дека фудбалерот на Интер ќе биде добро и на сета среќа се поминалo како што треба. Ериксен е жив и здрав, а сега упати посебна порака од болничкиот кревет.

-Здраво на сите. Големо благодарам на вашите слатки и неверојатни поздрави и пораки од целиот свет. Многу ни значи и на мене и на моето семејство. Добро сум – под овие околности. Морам сеуште да поминам низ разни испитувања во болница, но се чувствувам добро. Сега ќе навивам за момците од мојата репрезентација во наредните натпревари. Играјте за цела Данска! – напиша Кристијан.

Како е прекрасно повторно да го видиме насмеан.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.