Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Одржан првиот Фестивал на југоисточен регион во Богданци

Актуелно

Одржан првиот Фестивал на југоисточен регион во Богданци

Овој викенд во Богданци се одржа првиот Фестивал на југоисточен регион: производители од регионот, но и од подалеку, најбројни од редовите на Слоу Фуд Македонија, го промовираа најдоброто, највкусното и најтрадиционалното од нашата татковина.

Многубројните посетители кои го преплавија Градскиот парк во сончево Богданци, имаа можност да пробаат слатко од диви и домашни смокви, од сливи и капини, производи од тартуфи, домашна ракијa. Се дружеа со локалните производители, ги слушнаа нивните приказни, се размени и понекој рецепт.

За убавото расположение беа задолжени ученици од ООУ „Петар Мусев“, студио за танци Свит Денс, трио Форте, ЗКУД „Бранд Петрушев“, пејачка пензионерска група и многу други.

Фестивал на југоисточен регион го подржаа Министерството за земјоделие, шумарство и водостопанство, Слоу фуд Македонија и Општина Богданци.

Прочитај повеќе

Повеќе од Актуелно

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.