Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Следува продолжен викенд – утре е неработен ден за граѓаните од православната вероисповед

Актуелно

Следува продолжен викенд – утре е неработен ден за граѓаните од православната вероисповед

Според Законот за празниците на Република Северна Македонија, 19 јануари 2024 година (петок) ќе биде неработен ден за граѓаните кои припаѓаат на православната вероисповед. Ова го објави Министерството за труд и социјална политика, најавувајќи го празникот Богојавление (Водици). Со ова, сите граѓани кои следат православната вера имаат право на слободен ден за да го прослават овој празник.

Истовремено, Министерството за труд и социјална политика именува празникот и честита Богојавление (Водици) на сите граѓани кои го прославуваат овој ден, со посебен акцент на верската и културната значајност на настанот.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.