Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ХИТ ВО РЕГИОНОТ: Свештеникот ја освети водата, го фрли крстот, а потоа рипна во езерото! (ВИДЕО)

Видео

ХИТ ВО РЕГИОНОТ: Свештеникот ја освети водата, го фрли крстот, а потоа рипна во езерото! (ВИДЕО)

Свештеник од Црна Гора стана хит на социјалните мрежи откако ја освети водата за манифестацијата поврзана со големиот христијански празник Водици, и потоа се фрли во езерото.

Видеото каде што свештеникот го фрла крстот и потоа скока директно во водата, беше објавено на социјалните мрежи и за кратко време стана вирално во целиот регион.

Снимката прикажува како свештеникот од чамец  ги осветува водите пред многубројните верници на Пивското Езеро во Плужине. По завршувањето на церемонијата на осветувањето на водите, свештеникот, без да размислува, се фрли во водата.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Видео

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.