fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Блесна новогодишната елка во водите на Охридското Езеро

Актуелно

Блесна новогодишната елка во водите на Охридското Езеро

Десетина нуркачи од Нуркачкиот центар „Амфора“, Клубот за подводни активности „Охрид“ и Сојузот за подводни активности на Македонија денеска традиционално, 14. пат ја украсија елката во водите на Охридското Езеро.

Традицијата на украсување на новогодишното дрво под вода продолжува, како своевидна атракција за посетителите на Музејот на вода во Заливот на коските кај Градиште, каде е и сместена елката која се гледа од брегот.

Зоран Мирчевски од Нуркачкиот центар „Амфора“ изрази задоволство што нему му беше дадена честа тој оваа година да ја има улогата на Дедо Мраз под вода.

– Ја користам оваа прилика да ги поздравам сите свои колеги нуркачи, сите граѓани на Република Македонија и да им посакам се најубаво во Новата 2016 година, изјави за Мирчевски.

Елката е поставена на длабочина од три метри и е накитена со украси и лампиони, посебно подготвени за да изглегаат што поприродно во специфичниот подводен амбиент.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.