Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Богојавление Водици (19 јануари) неработен ден за граѓаните од православната вероисповед

Вести

Богојавление Водици (19 јануари) неработен ден за граѓаните од православната вероисповед

Петок, 19 јануари 2018 година е неработен ден за граѓаните од православната вероисповед во Република Македонија, информираше денеска Министерство за труд и социјална политика.

Министерството за труд и социјална политика соопштува дека согласно со Законот за празниците на Република Макединја 19 јануари е неработен ден и истовремено, им го честита празникот Богојавление (Водици) на граѓаните од православната вероисповед.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.