fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Четворица Италијанци и двајца Косовци биле во авионот што се урна во Кожле

ФОТО: ТВ НОВА

Актуелно

Четворица Италијанци и двајца Косовци биле во авионот што се урна во Кожле

Четворица италијански граѓани и двајца косовски државјани биле во патничкиот авион „пајпер“ кој денеска од Тревизо тргнал на пат за Приштина. На скопскиот аеродром авионот бил пријавен за полнење на гориво, а 4 минути пред слетувањето се изгубил од радарот.

Авионот беше пронајден во пламен во близина на селото Кожле.

Неофицијално, спасувачките екипи досега пронашле остатоци од едно јагленосано тело. Пронајдени биле и други предмети од паднатиот авион.

Телевизија НОВА пренесе и фотографија од урнатиот авион.

Спасувачките екипи се на терен, а полицијата не дозволува пристап до местото на падот на авионот.

Директорот на Бирото за јавна безбедност Митко Чавков изјави дека остатоци од авионот се најдени на 2 километри од селото Кожле и дека полиција веќе го обезбедува местото на несреќата.

Екипа на обвинителството е на терен работи на расветлување на несреќата,  но се уште не сакаат да дават детали за медиумите.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.