Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Цистерна удри во комбе кај клучката Волково, нема повредени

Фото: Ѕид на сообраќајниот срам

Актуелно

Цистерна удри во комбе кај клучката Волково, нема повредени

Нема повредени во сообраќајката што се случи преттпладнето во 10.15 часот на автопатот Скопје-Тетово, кај клучката Волково.

Како што информира МВР, се судриле товарно моторно возило „ТАВ“ (цистерна) со скопски регистерски ознаки и комбе „Фолксваген транспортер“, исто со скопски регистарски ознаки.

Комбето останало во дефект, а возачот излегол надвор. Во тој момент во него удрила цистерната, по што комбето се превртело.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.