fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ВНИМАВАЈТЕ: Попладне невреме со пороен дожд, грмежи и ветер

Актуелно

ВНИМАВАЈТЕ: Попладне невреме со пороен дожд, грмежи и ветер

Денеска попладне повторно се очекува невреме со пороен дожд, грмежи, силни електрични празнења и силен ветер.

Од УХМР информираат дека претпладне ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност, додека попладне се очекува да има локален пороен дожд, грмежи и умерен до засилен северен ветер, особено во северните и источните делови. Во вечерните часови локално процесите ќе бидат изразени во форма на невреме.

Температурата ќе се движи од 24 до 36 степени. УВ-индексот ќе изнесува 7.

Во Скопје претпладне времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне променливо и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и умерен до засилен северен ветер. Во вечерните часови локално процесите ќе бидат изразени во форма на невреме. Температурата ќе достигне до 33-тиот степен.

Променливо облачно, ветровито и доста посвежо со локален дожд ќе биде и утре. Ќе дува засилен до силен северен ветер, кој на места ќе достигнува брзина и над 90 км/час и ќе предизвика значителен пад на температурата на воздухот.

За време на викендот времето ќе биде стабилно и посвежо со умерен до засилен северен ветер.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.