Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Дедо Мраз во Скопје се симна од Триумфалната капија

Актуелно

Дедо Мраз во Скопје се симна од Триумфалната капија

Во главниот град попладнево започна новогодишната прослава. Најнапред се одржа театарска претстава за најмалите, а потоа Дедо Мраз напладне се симна од Триумфална Порта „Македонија“ и израдува илјадници деца. 

По спуштањето од Триумфалната порта „Македонија“ плоштадот го мина со пајтон и вовче. Илјадници дечиња заедно со своите родители уживаа во другарувањето со Дедо Мраз.

132969940

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.