fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Делумно отворен патот Шипковица-Бродец

Вести

Делумно отворен патот Шипковица-Бродец

Патот Шипковица-Бродец е делумно отворен за сообраќај за итни случаи, а екипите на терен работат на негово целосно расчистување и нормализрање на сообраќајот, информираше раководителот на Територијалната противпожарна единица Тетово Ука Алити.

Активностите за расчистување започнаа веднаш откако вчера попладне како последица на врнежите што ја зафатија Шар Планина и околината свлечиште со карпи, кал, дрвја и друго затрупа околу триста метри од патот Шипковица-Бродец поради што Бродец, Вешала и Бозовце беа отсечени. На самото место со потребната механизација интервенираа екипи на Дирекцијата за заштита и спасување, Македонија пат како и локалната самоуправа од Тетово.

Интервенција имало и за чистење на коритото од реката во селото Голема Речица.

Во невремето во тетовско нема жртви и нема пријавена штета на имотите.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.