fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Најмладата жртва од невремето е осумгодишно дете

Актуелно

Најмладата жртва од невремето е осумгодишно дете

По страшното невреме кое вчеравечер го зафати главниот град, во Ургентниот центар во Скопје ноќеска било донесено и мртво осумгодишно дете, кај кое лекарите само констатирале смрт. Не се знае точно од каде е детето, но се претпоставува дека е од реонот на Стајковци.

Екипи на Брзата помош, МВР и АРМ, како и екипи на центарот за управување со кризи се на терен и работат на расчистување на пустошот што го остави невремето.

Според најновите информации кои ги објави МВР и Центарот за управување со кризи, досега во невремето загинале 20 лица, а преку 60 се повредени.

 

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.