Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ДЕН НА ДРВОТО: Во среда неработен ден за сите, освен за лекарите

Вести

ДЕН НА ДРВОТО: Во среда неработен ден за сите, освен за лекарите

Согласно Заклучокот од седницата на Владата на Република Македонија одржана на 25 ноември, а по повод спроведувањето на акцијата „Ден на дрвото – Засади ја својата иднина”, 30 ноември 2016 година (среда) е неработен ден, освен за вработените во здравствените институции, соопшти денеска Министерството за труд и социјална политика.

Во соопштението од МТСП се наведува и дека на денот на акцијата градинките треба да се со вообичаеното работно време.

Датумот за одработување на овој ден дополнително ќе биде определен.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.