fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ДЕН ПО НЕВРЕМЕТО ВО СКОПСКО: Сликата на терен е застрашувачка (ФОТОГАЛЕРИЈА)

ФОТО: МИА

Актуелно

ДЕН ПО НЕВРЕМЕТО ВО СКОПСКО: Сликата на терен е застрашувачка (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Ден по големото невреме кое го зафати Скопје вчеравечер – сликата на терен е застрашувачка.

Сингелиќ, Стајковци, Арачиново и Смилковци кои беа најпогодени од невремето, утрово не личеа на себе. Превртени коли, поплавени и резурнати домови, откорнат асфалт, искршени дрва и насекаде ѓубре, кал и камања.

Според објавите на социјалните мрежи, но и фотографиите на терен, се добива сликата од хоророт низ кој минале жителите на овие места вчеравечер.

Според официјалните информации, досега загинале 21 лице, додека преку 70 се повредени.

Погледнете ја фотогалеријата од фото-сервисот на МИА:

1 2 3 4 5 133291040 133291041 133291042 133291043 133291044 133291045 133291050
<
>

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.