fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

УХМР: Повторно врне и грми во Скопје

Актуелно

УХМР: Повторно врне и грми во Скопје

Дожд почна да врне во Скопје. Во моментов се работи за слаби врнежи, но со грмотевици и ветер од правец на Скопска Црна Гора.

УХМР во текот на денот издаде прогноза дека се очекуваат нови врнежи вечерва, послаби од тие во текот на претходната вечер, но со оглед на тоа што почвата е веќе натопена со големи количини вода и нема да може повеќе да апсорбира, дури и малите врнежи можат да предизвикаат нови штети.

dozd[1]

 

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.