fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Денеска постудено со пороен дожд, утре сончево

Актуелно

Денеска постудено со пороен дожд, утре сончево

Времето во Македонија ќе биде облачно и релативно студено за овој период од годината, со повремени врнежи од дожд кои на повеќе места ќе бидат обилни, а во југоисточните делови се очекува да наврнат и над 50 литри на метар квадратен.

Утринската температура ќе се движи од седум до 15, а дневната од 11 до 18 степени.

Во Скопје слично време, облачно со врнежи од дожд. Утринската температура ќе се спушти до 14, а дневната ќе се искачи само до 17 степени.

Во недела и понеделник ќе биде стабилно со пораст на дневната температура. Во вторник и среда ќе има локални врнежи од дожд, а потоа се очекува стабилизирање и позначително затоплување на времето.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.