fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Два силни земјотреса ја стресоа Македонија

Актуелно

Два силни земјотреса ја стресоа Македонија

Попладнево во 18:33 часот во Скопје беше почувстуван првиот земјотрес, 8 минути подоцна скопјани почувствуваа уште еден земјотрес. 

Според информацијата објавена на веб страната на Европскиот сеизмолошки центар, првиот земјотрес бил со јачина од 4.8 степени, додека вториот со јачина од 5.0 степени според меркалиевата скала.

Двата земјотреси се со епицентар на 90 километри југозападно од Скопје.

SKO.active

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.