fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Донирајте за помош на настраданите од невремето и поплавите во Скопје

Актуелно

Донирајте за помош на настраданите од невремето и поплавите во Скопје

Донација на средства: ТЕЛЕФОН

Со повик на телефонските броеви донирате 100 денари за хуманитарните активности на Црвениот крст на РМ:

070 143 400 075 143 400 077 143 400

poplava

Донација на средства во денари: СМЕТКА

Фондот на солидарност на Црвениот крст на Република Македонија
жиро сметка: 300000001327966
даночен број: 4030984271620
АД Комерцијална банка

Донација на помош во: храна, облека, обувки, средства за хигиена, постелнина и други артикли можат да се предадат во општинските организации на Црвениот крст

Донација на средства во странска валута:

NAME OF THE ORGANIZATION: MACEDONIAN RED CROSS

BANK NAME: KOMERCIJALNA BANKA AD SKOPJE

BANK ADDRESS: UL. ORCE NIKOLOV NO.3, 1000 SKOPJE, MACEDONIA

BANK ACCOUNT: 300000000000133 25730522-11

SWIFT CODE: KOBSMK2X

IBAN CODE: MK07300701000001228

Донирајте ја вашата облека во контејнерите за собирање на облека, на следниве локации

Пред Црвениот крст на Република Македонија
Пред Домот на хуманитарни организации „Даре Џамбаз“
Во ОУ „Ѓоргија Пулевски“ – општина Аеродром
Пред општинската организација на Црвен крст Карпош
Пред општинската организација на Црвен крст Чаир
Пред ТЦ Скопје Сити Мол

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.