fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ДУИ одлучи да ги повлече претставниците во извршната власт

Актуелно

ДУИ одлучи да ги повлече претставниците во извршната власт

Централното раководство на Демократската унија за интеграција (ДУИ) одлучи да ги повлече своите актуелни претставници од извршната власт на Република Македонија, соопшти синоќа ДУИ.

– Претседателството, исто така, ги потврди статутарните права и ги делегира сите извршни права и овластувања за донесување одлуки на претседателот на партијата Али Ахмети за да одлучи за следните чекори на Демократската унија за интеграција.

ДУИ, исто така, ја информира локалната и меѓународната јавност дека ќе ги преиспита своите политики во наредните денови, се вели во соопштението.

Во соопштението не се наведени причините за овој ненадеен потег на коалициониот партнер во владата.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.