fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Петмина повредени при експлозија на гас во Париз

Вести

Петмина повредени при експлозија на гас во Париз

Пет лица се повредени попладнево при експлозија во една во станбена зграда во центарот на Париз, предизвикана од истекување на гас, јавија француските медиуми, повикувајќи се на полициски извори.

При експлозијата, која се слушнала во голем дел на француксиот главен град, се оштетени горните катови и покривот на станбената зграда, а веднаш по неа избувнал и пожар.

Веднаш по инцидентот, полицијата ги евакуирала учениците од училишнате кантина, што се наоѓа до зградата во која се случила експлозијата.

На местото на експлозијата пристигнале неколку противпожарни возила, а полицијата го блокира целиот регион околку зградата.

ТАСС јави дека експлозијата предизвикала паника кај голем број жители на Париз, кои во првиот момент помислиле дека станува збор за нов терористички напад.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.