fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Променливо облачно со сончеви периоди – во сабота до 29 степени!

Актуелно

Променливо облачно со сончеви периоди – во сабота до 29 степени!

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, почести во источните делови од земјата. Ќе дува слаб претежно јужен ветер.

Утринската температура  ќе  се движи од четири до 10, а дневната од 21 до 26 степени.

Во Скопје слично време, променливо облачно со сончеви периоди и со слаб јужен ветер. Утринската температура ќе се спушти до шест, а дневната ќе се искачи до 24 степени.

Ќе продолжи периодот на стабилно, суво и топло време. Во сабота ќе биде најтопло, а во недела со зголемената облачност и јужниот ветер температурите малку ќе опаднат. Утринските температури во следниот период ќе бидат позитивни.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.